Jack Russell Terrier i przepuklina – jak postępować z chorym psem

Przepuklina u psów Jack Russell Terrier występuje zwykle w dwóch odmianach, jak przepuklina pępkowa lub pachwinowa. Gdy tylko zobaczysz, że pies ma zmiany w tych dwóch miejsach (okolice pępka na brzuchu lub w pachwinie) to szybko zgłoś się z psem do weterynarza.

Wcześnie wykryta i zdiagnozowana przepuklina może być operowana i jest wielka szansa na to, że pies będzie zupełnie zdrowy po operacji. Niestety skłonność do przepukliny może być dziedziczna, dlatego warto pytać hodowcę o zdrowie psów które były rodzicami szczeniaków, na jakie choroby cierpiały, co im dolegało. Czy jakieś choroby od dorosłych psów Jack Russell Terrier mogą być dziedziczne u szczeniaków.

Gdy Twój pies jest chory i ma przepuklinę musisz ograniczyć jego swobodne bieganie, skakanie i szaleństwa. Wiadomo, że Jack Russell Terrier jest bardzo ruchliwy, dlatego gdy ograniczysz mu ilość ruchu i psa będzie roznosić energia, to najlepiej rozpocząć wtedy szkolenie psa w domu i uczyć wtedy psa prostych sztuczek, nie wymagających dużej ilości ruchu.
Zapoznaj się z tą publikacją: Czy jest trudne wychowanie jack russell terriera tam znajdziesz porady na temat szkolenia Jack Russell Terriera. Sztuczki jakich można uczyć jack russell terriera to np.targetowanie dłoni, wkładnie przedmiotu do koszyczka, zdechł pies, znajdowanie po zapachu patyczka który miałem w dłoni spośród innych których nie dotykałem.


Masz tutaj też filmik: jack russell terrier szkolenie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s