JACK & PARSON RUSSELL TERRIER SZKOLENIE I WYCHOWANIE

JACK & PARSON RUSSELL TERRIER SZKOLENIE I WYCHOWANIE 

Jak nazwa rasy nam mówi owe psiaki to terriery i choć małego rozmiaru potrzebują od szczenięcia dobrego szkolenia wyznaczenia granic pokazania co im wolno a czego robić nie mogą. Mają bardzo silne popędy myśliwskie nad którymi właściciel dobrze wyszkolonego russela może zapanować. 

Wiele ludzi kupuje owe pieski bo są małe śliczne. Jack russel to psiak pełen energii który cały czas chce pracować szuka kontaktu z człowiekiem. To bardzo dobry materiał do wielu sportów takich jak obedience frisbee szczególnie agility z uwagi na szybkość i zwinność. A także tropienia. Potrzebuje odpowiedniego prowadzenia i doświadczonego właściciela który dopasuje szkolenie do potrzeb psa.

Nie jest to stanowczo pies dla osoby której będzie to 1 pies decydując się na russela powinniśmy zrobić to świadomie dobrze poznać rasę popytać posiadaczy zobaczyć psiaka na żywo. A także wiedzieć jakie są potrzeby rasy i znać się lub mieć dobrego szkoleniowca.

Nie jest to pies także do bloku lepiej czuje sie na otwartej przestrzeni w ogrodzie lub mnijeszym ogródku powinien mieć zapewniony codzienny ruch a także urozmaicenie czasu. Długi codzienny spacer połączony z zabawą i szkoleniem to wymarzony dzień russelka. 

Gdy pojawi sie problem nie należy go uciszać np. zamykając psa w klatce lecz udać się do dobrego trenera najlepiej behawiorysty który poszuka i znajdzie źródło problemu a także postara się go rozwiązać nie używając przymusu czy kar. Bagatelizowanie problemu tylko pogłębi owy problem może wywołać lęk u psa a także inne nie odpowiednie zachowania.

Należy z psem konsekwentnie pracować używając szkolenia psów metodą pozytywnych wzmocnień czyli gdy pies zrobi coś dobrze nagradzamy jego zachowanie np. smakołykiem lub zabawką pieszczotą. AA nie wykonanie polecenia czy zbagatelizowanie właścicela karą jest zwyczajny brak przyjemności a nie kara cielesna. Szkolenie psów jack russell tak powinno się odbywać. W ten sposób w głowie psa utrwala się skojarzenie robię coś dobrze to dostaje coś dobrego a nie robie nie mam przyjemności więc bardziej opłaca mi sie wykonywać polecenia i być grzecznym.

źródło artykułu facebook

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s